«

»

2016 İş Cinayetleri Almanağı çıktı!

İş cinayetlerinin belleğini tutan 5. kitabımız İş Cinayetleri Almanağı 2016  çıktı. Anlatılanın hepimizin hikâyesi olduğunu vurgulayan İş Cinayetleri Almanağı, iş cinayetlerini ülkenin gündemine taşımak, Adalet Arayan İşçi Aileleri’nin 2008’den beri sürdürdüğü adalet mücadelesini görünür kılmak, 2016’da en az 1924 işçinin çalışırken hayatını kaybettiği gerçeğini gözler önüne sermek ve iş cinayetlerini birlikte durdurabileceğimizi vurgulamak amacıyla hazırlanıyor.

almanak-2016-on-kapak

Bizler, Adalet Arayana Destek Grubu olarak ailelerin sürdürdüğü mücadeleyi duyulur, görünür kılmak ve iş cinayetleri meselesini ülkenin en önemli gündemi haline çevirmek için İş Cinayetleri Almanağı çıkarıyoruz. Kitabımız işçi hayatının köşede kalmış soğuk bir haber ve istatistikten daha fazlası olduğunu vurgulamaya çalıştığımız aylık iş cinayetleri raporları; Ailelerin Adalet Mücadelesinden Kesitler; aramızdan yavaş yavaş ve sessizce ayrılan meslek hastalıkları mağdurlarının, işçi sağlığı ve iş güvenliği talepli direnen işçilerin ve Suriyeli mülteci işçilerin öyküleri; “iş kazası” ve meslek hastalıkları nedir, çocuk işçiliği, inşaat suçları ve çizgilerin diliyle iş cinayetleri dosyalarından oluşuyor.

Almanağımızı okuyup tanıdıklarınızı, komşularınızı, öğretmenlerinizi, iş arkadaşlarınızı okumaya teşvik etmenizi temenni ediyoruz. #İşCinayetleriAlmanağı hashtage’yle almanağımızın kapağını ve düşündüklerinizi paylaşarak kitabımızı tanıtacağınızı, “İş cinayetlerini birlikte durdurabiliriz” çağrımıza destek vereceğinizi, duyarlılığınızı ve emeğinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz.

İş Cinayetleri Almanağı 2016‘ya  tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.