«

»

69.Vicdan ve Adalet Nöbeti: Davutpaşa’nın 10.Yılı

davutpasada10yilAdalet Arayan İşçi Aileleri olarak Davutpaşa patlamasının 10. yıldönümü anmasına ve 69’uncu Vicdan ve Adalet Nöbetimize davet ediyoruz.

  • Davutpaşa patlamasının 10. yıldönümünde, 4 Şubat 2018 Pazar günü 11:00’de patlamanın meydana geldiği yerde olacağız. Kaybettiğimiz canlarımızı anacağız.
  • Aynı gün 13:00’te Galatasaray Meydan’ında Vicdan ve Adalet Nöbeti tutacağız.

Şubat ayı nöbetinde:

İş cinayetlerinde, ailelerin adalet mücadelesinde milat olan, 31 Ocak 2008’de Davutpaşa’da meydana gelen patlama ve yangın sonrası 20’si işçi 21 insanımızın hayatını kaybettiği iş cinayetinin 10. yıldönümünde aileleri onlarsız on yılı, Yargıtay kararı dahil olmak üzere verdikleri adalet mücadelesini anlatıyorlar.

2012’de Esenyurt Marmara Park AVM inşaatı çadır yangınında 11 işçi hayatını kaybetti. Yargıtay’ın bozma kararından sonraki ilk duruşmada mahkeme Ece Türkiye ve Marmara Park hakkında suç duyurusunda bulunulmasına hükmetti. Aileleri değerlendiriyor.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz (iscinayetleriniunutma.org).

Sosyal medyada 69’uncu Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz.

#VicdanımızNöbette ve #DahaKaçİşçi hashtaglerini kullanıyoruz.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ÇARESİ YOK… BÜTÜN SORUMLULAR YARGILANACAK!

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

davutpasada10yil