«

»

81’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne Davetimizdir

 

 

81_VAN_Afiş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basına ve Kamuoyuna

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak sizleri 3 Mart 2019 Pazar günü 13:00’te Galatasaray Meydanı’nda tutacağımız 81’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne davet ediyoru

Mart ayı nöbetinde:

9 Kasım 2011’de Van’da meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki ikinci depremde yıkılan hasarlı binalardan biri Van Bayram Otel’di. Depremde 24’ü Van Bayram Otel’de olmak üzere 40 kişi hayatını kaybetti. 15 Mart 2019’da Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Van Bayram Otel Davası görülecek.

19 Temmuz 2015’te Bursa Gemlik Gübre Fabrikası PRİL kulesinde meydana gelen patlamada Uğur Çavdar hayatını kaybetti.  26 Mart 2019’da Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Gemlik Gübre Fabrikası İşçisi Uğur Çavdar Davası görülecek.

Van Bayram Otel ve Gemlik Gübre Fabrikası İşçisi Uğur Çavdar davalarında gelinen son durumu konuşacağız.

11 Mart 2012’de Esenyurt Marmara Park AVM İnşaatında çadırlarda barınmak zorunda bırakılan işçilerden 11’i çadırlarda çıkan yangında hayatını kaybetti. İş cinayetinin 8’inci yıldönümünde aileler ve hukukçuları, 8 yıldır dinmeyen yası, süren davada gelinen son durumu anlatacaklar.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz (iscinayetleriniunutma.org).

Sosyal medyada 81’inci Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz.

#VicdanımızNöbette ve #DahaKaçİşçi etiketlerini  kullanıyoruz.

 

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ÇARESİ YOK… BÜTÜN SORUMLULAR YARGILANACAK!

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

www.iscinayetleriniunutma.org

iscinayetleri@gmail.com

facebook.com/VicdanveAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri