«

»

Arka Sıradakiler set işçisi Selin Erdem’in hayatını kaybedişinin 1. yıldönümü anmasına davetimizdir.

SelinErdemAnmaFlyer

İşçi ve emekçilerin resmi tatil günü 1 Mayıs’ta emeği gaspedilerek çalıştırılan kızımız, kardeşimiz, canımız, Selin’imiz, 1 Mayıs 2012’de Seyrantepe’deki “set”te meydana gelen iş cinayetinde hayatını kaybetti. Selin’imiz, Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı Arka Sıradakiler dizisinde ağır koşullarda çalışıyordu ve daha 27 yaşındaydı.

İşinin başında, işyerinde, patronlarının güvenli çalışma ve dinlenme koşulları sağlamaması nedeniyle Selin’imiz hayatını kaybetti, ama iş cinayetini basit bir trafik kazası gibi göstermeye çalıştılar. Her söylemleriyle, davranışlarıyla yüreğimizi yaktılar. Acımıza rağmen davamızı takip ettik. Çabalarımız sonunda Sosyal Güvenlik Kurumu, trafik kazası olarak geçiştirilmeye çalışılan olayın “iş kazası” olduğuna dair rapor verdi. Bizler ömrümüz el verdiği sürece, tüm sorumlular yargılanıncaya dek adalet mücadelemizin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Selin’imiz 1 yıldır yok. Selinsiz 1 yılın acısını anlatmamız mümkün değil. Biz hepimiz o aracın altında kaldık. Ateş bizim ciğerimizi yaktı, ama başka canlar yanmasın istiyoruz. İstiyoruz ki, artık başka Selin’ler ölmesin. İstiyoruz ki, bütün sorumlular yargılansın, adalet saraydan çıksın, bizim yanımızda yerini alsın. İş cinayetlerinde hayatını kaybeden işçilerin fotoğrafları çoğalmasın. Bizler Selin’imizi kaybettiğimiz yerde olacağız. Vicdanım var, insanım diyen herkesi yanımızda olmaya davet ediyoruz. 13.00’te Seyrantepe metro istasyonunda buluşuyoruz.

Adalet Arayan İşçi Aileleri

Selin Erdem’in Ailesi ve Arkadaşları