«

»

BEDAŞ ve ALKAMA çalışanı ERKAN KELEŞ Davası’nın 4. duruşmasına davetimizdir

Bedas_3.Durusma2

BASINA VE KAMUOYUNA DAVETİMİZDİR
3 yıl aradan sonra nihayet açılan ceza davasının 4. duruşmasındayız.

BEDAŞ VE ALKAMA ÇALIŞANI ERKAN KELEŞ DAVASI: ONLARCA İHMAL VE DENETİMSİZLİKLE GELEN İŞ CİNAYETİ…

Erkan KELEŞ, 2010 yılında Ramazan Bayramının 2. gününde evinden işe çağrılarak, 10.09.2010 tarihinde işvereni tarafından gönderildiği Gaziosmanpaşa-Arnavutköy Haraççı Merkez Mah. Eski Edirne Asfaltı Caddesindeki elektrik arızasının giderilmesi işinde, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı tarafından atanan Bilirkişi Heyetinin Raporu’nda sorumlular tespit edilmiş olmasına rağmen, ancak 3 yıl sonra ceza davası açılabildi.Ve 4. yılı bitirdik.

Elektrik gibi tehlikeli işlerde çalışan bütün işçi kardeşlerimizin yaşadığı trajediye son vermek umuduyla adalet aradık.

Ceza Davası açıldı. Hem de “olası kast ve bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermekten”… Yargılananlar BEDAŞ ve Taşeron Şirket ALKAMA yetkilileri. Bu duruşmada, geçen duruşmaya çağrıldıkları halde gelmeyen BEDAŞ ve ALKAMA yöneticisi sanık ve tanıkları dinleyeceğiz.

Bizler, Erkan Keleş’in ailesi ve arkadaşları olarak, destek veren dostlarımız ve avukatlarımızla birlikte, 25 Aralık 2014 Perşembe günü 13:30’da Çağlayan Adliyesi’nin önünde (ana giriş kapısında) yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz. 

Saygılarımızla

İş kazası değil, cinayet diyoruz…

Bütün sorumluların yargılanmasını istiyoruz.

ADALET İSTİYORUZ…

Adalet Arayan İşçi Aileleri

www.iscinayetleriniunutma.org
www.bedasiunutma.org
facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti
twitter.com/iscinayetleri
www.vicdanveadaletnobeti.wordpress.com
unutma@iscinayetleriniunutma.org