«

»

Davutpaşa Patlaması Yıldönümü Anma Etkinliğine ve 80’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne Davetimizdir

Basına ve Kamuoyuna

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak sizleri 3 Şubat 2019 Pazar günü 11:00’de Davutpaşa Patlamasının meydana geldiği yerde yapacağımız yıldönümünü anmasına ve 13:00’te Galatasaray Meydanı’nda tutacağımız 80’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne davet ediyoruz.

31 Ocak 2008’de Davutpaşa Patlamasında 20’si işçi 21 kişi hayatını kaybetti, 115 kişi yaralandı. Yitirdiğimiz canları 11 yıldır olduğu gibi patlamanın olduğu yerde anıyoruz.

Davutpaşa_11.yıldönümü anma

 

Şubat ayı nöbetinde:

10 Ocak’ta Esenyurt Marmara Park AVM Çadır Yangını Davası duruşması, 15 Ocak’ta Esenyurt Özel Doğa Hastanesi Eren Eroğlu Davası Karar Duruşması, 17 Ocak’ta Davutpaşa Patlaması Davası Karar Duruşması görüldü. Aileler ödül gibi cezaları, cezasızlığı, iş cinayetleri davalarında çıkan adaletsiz kararların yeni iş cinayetlerinin habercisi olduğunu anlatacak.

 

80.VAN

 

3 Şubat 2011’de Ostim ve İvedik Patlamalarında 20 işçi hayatını kaybetti. 80’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde yitirdiğimiz canları saygıyla anıyoruz.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz (iscinayetleriniunutma.org).

Sosyal medyada 80’inci Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz. #VicdanımızNöbette ve #DahaKaçİşçi etiketlerini  kullanıyoruz.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ÇARESİ YOK… BÜTÜN SORUMLULAR YARGILANACAK!

 

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

 

www.iscinayetleriniunutma.org

iscinayetleri@gmail.com

facebook.com/VicdanveAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri