«

»

DAVUTPAŞA PATLAMASININ 12. YILI ANMASI VE 91. VİCDAN VE ADALET NÖBETİ’NE DAVETİMİZDİR

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak sizleri 2 Şubat 2020 Pazar günü 11.00’de Davutpaşa Patlamasının meydana geldiği yerde yapacağımız yıldönümünü anmasına ve ardından 13.00’te Galatasaray Meydanı’nda tutacağımız 91’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti ‘ne davet ediyoruz.

31 Ocak 2008’de Davutpaşa Patlamasında 20’si işçi 21 kişi hayatını kaybetti, 115 kişi yaralandı. Yitirdiğimiz canları 12 yıldır olduğu gibi patlamanın olduğu yerde anıyoruz.

Şubat ayı nöbetinde;

  • Esenyurt Özel Doğa Hastanesi Eren Eroğlu Davası karar duruşması sonrası, İstanbul Bölge Adliyesi 19. Ceza Dairesi’nde (İstinaf) 29.01.2020 tarihinde görülen ilk duruşmayı,
  • İhlas Gazetecilik AŞ’ye bağlı Türkiye Gazetesi çalışanı Serhat Alkurt Davası’nda 28.01.2020 tarihinde Bakırköy 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 10’uncu duruşmayı,
  • Davutpaşa Patlaması Davası hukuki sürecinin son durumunu, iş cinayetleri davalarında çıkan adaletsiz kararların ne anlama geldiğini, aileler ve vekillerinden dinleyeceğiz.

Davutpaşa Patlamasından 3 yıl sonra, 3 Şubat 2011’de Ostim ve İvedik Patlamalarında 20 işçi hayatını kaybetti. 91’inci Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde yitirdiğimiz canları saygıyla anıyoruz.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz (iscinayetleriniunutma.org).

Sosyal medyada 91’inci Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz.

#VicdanımızNöbette ve #DahaKaçİşçi etiketlerini kullanıyoruz.

Çaresi Yok, Bütün Sorumlular Yargılanmalı!

İş Kazası Değil, Cinayet!

Adalet Arayan İşçi Aileleri

 

Davutpaşa Patlaması Anması için buluşma noktası:

Terazidere Shell önü, Dumlupınar Caddesi, Bayrampaşa

Aileler adına irtibat için:

İdris Çabuk/ 0533 748 58 36

www.iscinayetleriniunutma.org

iscinayetleri@gmail.com

facebook.com/VicdanveAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri