«

»

MİLAS-GÜLLÜK Akfen Terfi İstasyonu Ceza Davasının 2. DURUŞMASINA ve BASIN AÇIKLAMASINA DAVETİMİZDİR

Tam 1,5 yıl önce, 17 Haziran 2013’te, Güllük Belediyesi’ne ait Akfen Şirketi tarafından işletilen atıksu terfi istasyonunda, gerekli gaz ölçümlerinin yapılmaması ve 50 TL’lik gaz maskelerinin esirgenmesi sonucu 7 canımızı kaybettik. Bütün sorumluların yargılandığı adil ve etkin bir yargılanmanın gerçekleşmesi için çabalıyoruz.

2. duruşma 19 Eylül 2014 Cuma günü (yarın) gerçekleşecek.

Mahkeme tarafından, talimatla ifadesine başvurulan çeşitli sanıkların Ankara-İstanbul ve İzmir’de yapılan ifade verme duruşmalarına iştirak ettik. Gördük aymazlığı ve ihmali. Bu duruşmada, şirketin yabancı ortaklarını, genel müdürünü ve tanıkları dinleyeceğiz. Hakkında soruşturma izni verilen Güllük Belediyesi yetkilileri hakkında düşünülen yargısal işlemi öğreneceğiz.

Ve nihayet denetim sorumluluğunu yerine getirmediği için hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz Çalışma Bakanlığı – İş Teftiş Kurulu Başkanlığı hakkında verilen kovuşturmaya yer olmadığı kararına Mahkeme nezdinde yaptığımız itiraz kabul edildi. Soruşturma izni çıktı.

Bizler diyoruz ki, 7 canımızın hayatını kaybetmesine neden olan bu iş cinayetinde şirket yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri, bu işyerlerinin denetiminden sorumlu olan bütün kurum ve kişiler birinci derecede sorumludur. Bütün sorumlular yargılanmadıkça, caydırıcı cezalara çarptırılmadıkça iş cinayetleri ekmeği için çalışanların hayatlarına mal olmaya devam edecek.

“Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı!” isteğimiz doğrultusunda adalet mücadelemize devam ediyoruz. 19 Eylül 2014 Cuma günü (yarın) Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davamızın duruşmasına davet ediyoruz.

Duruşma sonrası saat 12.30’da Adliye önünde yapacağımız açıklamaya, alaka göstereceğinizi umut ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla

Davetimiz vicdanım var, insanım diyen herkesedir.

İş Kazası Değil, Cinayet!

GÜLLÜK’Ü UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ…

Bütün Sorumluların Yargılanmasını İstiyoruz…

ADALET İSTİYORUZ…

GÜLLÜK / Akfen Terfi İstasyonunda HAYATINI KAYBEDENLERİN ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ