«

»

MİLAS/GÜLLÜK Akfen Terfi İstasyonunda, İş Cinayetinde Hayatını kaybeden Canlarımızın 1. Yıldönümü Anmasına Davetimizdir..!

Öncelikle Soma Katliamında ve diğer iş cinayetlerinde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Tam 1 yıl önce 17.06.2013 tarihinde, Güllük Belediyesine ait, AKFEN Güllük Çevre ve Su Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.’nin işletmeciliğini yaptığı 4 no’lu Atık Su Arıtma Terfi Tesisinde, yapılmayan gaz ölçümleri ve esirgenen 50 TL’lik gaz maskeleri nedeniyle 7 canımızı kaybettik. 1 yıldır adil bir yargılanmanın gerçekleşmesi ve bütün sorumluların yargılanabilmesi için çabalamaktayız.

Bizler diyoruz ki, canlarımızın hayatlarını kaybetmesinden;  işveren şirket yöneticileri ve yetkilileri, eksikliklerine rağmen geçici kabul ile çalışmasına izin veren İller Bankası yetkilileri ve Güllük Belediyesi, işyerinin denetiminden sorumlu olan bütün kurum ve kişiler birinci derecede sorumludur. Ve bütün sorumluların yargılanması için ADALETaramaya, davalarımızı takip etmeye devam ediyoruz. Bütün sorumlular yargılanmadıkça, caydırıcı cezalara çarptırılmadıkça iş cinayetleri ekmeği için çalışanların hayatlarına mal olmaya devam edecek.

Siz değerli yurttaşlarımızın 17 Haziran 2014 Salı günü 1′nci yıldönümünde, saat 12.00′de, Terfi istasyonu önünde yapacağımız anmaya katılarak, gücümüze güç katmanızı bekliyoruz. 

Davetimiz vicdanım var, insanım diyen herkesedir.

Saygılarımızla.

 

İş Kazası Değil, Cinayet! 

Unutmadık, Unutturmayacağız!

Bütün Sorumlular Yargılansın!

Adalet İstiyoruz! 

Milas/Güllük AKFEN Terfi İstasyonunda Hayatını Kaybedenlerin 

‘Adalet Arayan İşçi Aileleri’

 

 

www.iscinayetleriniunutma.org

unutma@iscinayetleriniunutma.org

www.gullukuunutma.org

facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri