«

»

Özel Doğa Hastanesi Eren Eroğlu Davasının 6. Duruşmasına Davet:14.9.2015-13.00

17 yaşındaki çocuk işçi Eren Eroğlu’nun iş cinayeti davasında nihayet Bilirkişi Raporu çıktı.

Özel Doğa Hastanesi’nde İş Cinayetinde Hayatını Kaybeden Eren Eroğlu’nun 6. Duruşmasına ve Basın Açıklamasına Davetimizdir

31 Ekim 2013′te Esenyurt-Özel Doğa Hastanesi’nin tabela takma işini yaparken 17 yaşındaki çocuk işçi Eren Eroğlu iş cinayetinde hayatını kaybetti.

6. duruşması 14 Eylül 2015 Pazartesi günü 13.30′da İstanbul/Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Olayın olduğu günden bu yana, “Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı!” isteğimiz doğrultusunda adalet arayışımızı sürdürdük.

Nihayet Bilirkişi Raporu çıktı. Bilirkişi Raporu’na dair görüşlerimizi açıklayacağız.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki Eren Eroğlu cinayetinden yüksek gerilim hattı geçen bir arsada, yönetmelikte belirtilen kesinlikle girilmeyecek alanı ihlal ederek bina inşaatına ruhsat ve kullanıma izni verdiği için Esenyurt Belediyesi yetkilileri sorumludur. Kesinlikle girilmeyecek 5 metre mesafeyi tapuya şerh ettirmediği için TEİAŞ yetkililerisorumludur. Bu ihlale rağmen binaya Hastane Binası Ruhsatı verdiği için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri  sorumludur. Gerekli önlemleri ve eğitimleri aldırmadan binaya çıkaran işveren şirketler TDS Reklam ve Özel Doğa Hastanesi yetkililerisorumludur.

Biz Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak başka canların yanmamasını, başka annelerin ve babaların ağlamamasını istiyoruz. Bir araya gelerek bu memleketin geleceği için, işçi sağlığı ve iş güvenliği için, sağlıklı ve güvenli çalışma koşulları için, kanundışı çalışma koşullarını sona erdirmek için davalarımızın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Eroğlu ailesiyle birlikte,

14 Eylül 2015 Pazartesi günü 13.30′da İstanbul/Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davamızın 6. duruşmasına davet ediyoruz.

Saat 13.00′te Adliye önünde yapacağımız açıklamaya alaka göstereceğinizi umut ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla

Adalet Arayan İşçi Aileleri

www.iscinayetleriniunutma.org

unutma@iscinayetleriniunutma.org

facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri