«

»

Selin Erdem davasına Mehmet Ali Alabora desteği!

“Arka Sıradakiler” isimli dizinin setinde meydana gelen ve set çalışanı Selin Erdem’in hayatını kaybettiği kazanın davası sürüyor.

721_13122

“Arka Sıradakiler” isimli dizinin setinde sanat asistanı olarak çalışan Selin Erdem’e (27) çarparak ölümüne neden olduğu ileri sürülen şoför İdris Fırat’ın (60) yargılandığı davanın 4. durşması görüldü. İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık İdris Fırat, Selin Erdem’in ailesi ve taraf avukatları katıldı.

TAHLİYE TALEBİNE RET

Mahkeme suçun unsurlarının belirlenmesi açısından olay yerinde keşif yapılmasına , sanık İdris Fırat’ın üzerine atılı suçun niteliği, olay mahallinde keşif yapılmamış olması, tanıkların tamamının dinlenmemiş olması nedeniyle tutukluk halinin devamına hükmetti. Mahkeme ayrıca olay yerinde 5 Eylül tarihinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

SELİN ERDEM BÖYLE UĞURLANMIŞTI

“SENARYO DEĞİL, İŞ CİNAYETİ”

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Selin Erdem’in ailesi ve arkadaşları, “İş kazası değil, bu bir cinayet” yazılı pankartı açarak basın açıklaması yaptı. Açıklamaya ünlü oyuncu Mehmet Ali Alabora da destek verdi. Açıklamada, Erdem’in ölümünün bir iş kazası olmadığı, sorumlunun yapımcı firma olduğu öne sürüldü.

6 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

İddiaya göre, İdris Fırat, geçen 1 Mayıs saat 19.00 sıralarında Arka Sıradakiler isimli dizinin çekimlerinin yapıldığı Kağıthane’deki sete kullandığı yemek dağıtım aracı ile gitti. Aracı, Sarmaşık Sokak’ta park eden İdris Fırat, daha sonra yemek vermek için aracı sağ tarafa park etmek istedi. İdris Fırat, aracı çalıştırmasının ardından kontrolü kaybederek yokuş aşağı ilerledi. Bu sırada dizi setinden arkadaşı Selin Erdem, aracın altında kalarak yaşamını yitirdi. Tutuklanan şoför İdris Fırat hakkında ise “taksirle ölüme neden olmak” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DHA