«

»

SERHAT ALKURT İŞ CİNAYETİ DAVASI 10’UNCU DURUŞMA

İhlas Gazetecilik AŞ’de, Türkiye Gazetesi çalışanı Serhat Alkurt iş cinayeti davası 10’uncu duruşması 28 Ocak 2020 Salı günü saat 09.55’te Bakırköy 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Serhat Alkurt 29 Eylül 2016’da iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Serhat Alkurt uzun yıllar WEB Üretim işçisi olarak çalıştı. Görev tanımında depo çalışanı olmak; nakliye, indirme-bindirme işlerinde bayrakçılık ve gözetleyicilik yapmak yoktu. Görevi olmayan bir işe amiri tarafından görevlendirilerek gitti ve hayatını kaybetti.

Davanın 9’uncu duruşmasında, soruşturma sürecinde isimleri geçen iş güvenliği uzmanlarının “kazanın” oluşumunda emir ve talimat verme yükümlülüğünün olup olmadığının belirlenmesini; imza yetkilisi yönetim kurulu üyelerinin huzurda dinlenmesini istemiştik. Bu duruşmada vekillerimiz aracılığıyla taleplerimizi yineledik. Mahkeme dosyanın geldiği aşamaya binaen, esasa yönelik bir katkı sağlamayacağı gerekçesiyle bu talebimizi reddetti.

Dosyaya sunulan yeni belgelere yönelik itirazların değerlendirilmesi hususunda ek rapor hazırlanması için dosya bilirkişiye yollandı.

Bir sonraki duruşma 17 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 09.30’da görülecek.

 

Serhat’ı Unutmadık, Unutturmayacağız!
Çaresi Yok, Bütün Sorumlular Yargılanmalı!
İş Kazası Değil, Cinayet!

Adalet Arayan İşçi Aileleri

 

www.iscinayetleriniunutma.org/

iscinayetleri@gmail.com

facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri

 

 

serhat